Ergoterapijos paslaugos

ERGOTERAPIJOS
PASLAUGOS

Vilniuje

ERGOTERAPIJOS PASLAUGOS VILNIUJE

Ergoterapiautas padeda

Pacientų galimybių atstatymas, palaikymas ar sutrikimų kompensavimas tikslinga veikla, siekiant padėti savarankiškai gyventi.

Neišlavėjusi smulkioji motorika, prasti socialiniai, apsitarnavimo, rašymo įgūdžiai gali ypatingai apsunkinti tiek vaiko, tiek suaugusiojo gyvenimą. Susidūrus su šiomis problemomis vaikas gali prarasti motyvaciją ne tik smalsiai tyrinėti aplinką, bet ir apskritai tobulėti kaip asmenybė. Todėl svarbu laiku pastebėti, kas vaikui sekasi sunkiau, kokios pagalbos jam reikia ir nebijoti kreiptis į specialistus.

Viena iš pagalbos priemonių, padedanti funkcionuoti kasdieninėje veikloje ir geriau suprasti supančią aplinką – ergoterapija. Ergoterapija – tai mokymas atlikti kasdienius veiksmus, užduotis, apsitarnauti, kad pacientas gyventų kuo produktyvesnį gyvenimą. Ši terapija gali padėti atstatyti žmogaus galimybes arba kompensuoti sutrikimus, ji taikoma įvairaus amžiaus žmonėms – nuo kūdikių iki senyvo amžiaus.

Vaikų ergoterapeutai didžiausią dėmesį skiria smulkiajai motorikai, rašymui, gebėjimui manipuliuoti įvairiomis rašymo ir piešimo priemonėmis, žaislais. Taip pat labai svarbu lavinti ir dėmesio koncentraciją, akies bei rankos koordinaciją, kuri reikalinga mokykloje, pvz., nuo lentos nurašyti užduotis ir pan. Ergoterapijos pagalba vaikai greičiau integruojasi į kasdienes veiklas, išmoksta savarankiškumo, o tai kelia jų savivertę ir pasitikėjimą.

Ergoterapijos tikslai

Integracija
Paruošimas kasdieniam gyvenimui, darbui, laisvalaikiui ir integracijai į visuomenę
Veiksmų plano vykdymas
Paciento prarastų galimybių atstatymas ir palaikymas. Ergonominių veiksmų lavinimas.
Pratimai
Paciento mokymas atlikti veiklą, užduotis, užtikrinti produktyvų gyvenimą, savęs bei aplinkos kontrolę

Ergoterapijos užsiėmimas

Jei patyrėte traumų, sunkių sužalojimų, neatsigaunate po operacijos ar dėl sutrikusios sveikatos negalite atlikti daugelio net elementariausių fizinės jėgos reikalaujančių kasdienių darbų, siūlome ergoterapeuto pagalbą. Ergoterapeutas konsultacijos metu Jums parinks tinkamiausią gydymą, reikalingą Jūsų sveikatai pagerinti. Specialių mankštų pagalba padės įdarbinti konsultacijos metu identifikuotus neveiklius raumenis, pagerins nefunkcionuojančių organų veiklą, o prireikus parodys ir išmokys Jus kaip, galėtumėte toliau gyventi visavertį gyvenimą ir prisitaikyti kasdienėje veikloje.

Ergoterapija padeda maksimaliai atkurti pacientų funkcijas ir galimybes, būti nepriklausomais kasdieniame gyvenime. Ergoterapijos procedūros būna tiek individualios, tiek grupinės. Jos leidžia žmogui pagerinti ne tik fizinę, bet ir emocinę būseną, priimti ligą, negalią, įgyti pasitikėjimo savimi.

Įvairiais novatoriškais metodais skatinamas vaikų kūrybiškumas, palaipsniui kuriama pasitikėjimu grįsta atmosfera, kurioje ergoterapeutas ir vaikas veikia kaip viena komanda.
Plačiai taikoma ir viena iš ergoterapijos priemonių

Sensorinė dieta

Nustatomas būtinas kiekis dirgiklių, kad vaikas ar suaugusysis jaustųsi komfortabiliai, nei per daug vangus, nei per daug aktyvus. Sensorinė dieta gali būti veiksmingai taikoma prieš kokį nors stresą keliantį įvykį (pvz., plaukų plovimą, ėjimą pas daktarus ir pan.) tiek sveikiems, tiek turintiems raidos sutrikimų vaikams. Atliekami specialūs pratimai ir veiksmai, kurie sumažina per stiprias reakcijas į sensorinius dirgiklius, neleidžia vaikui prarasti savikontrolės. Tinkamai suplanavus ergoterapines veiklas ir sensorinę dietą galima pasiekti puikių rezultatų – vaikas jausis saugus, darbingas ir energingas visą dieną.

DIRFloortime DIR® modelis

DIRFloortime DIR® modelio pagrindinė idėja yra – skatinti vaiko emocinį ir socialinį vystymąsi, kuris yra pagrįstas tam tikra eiga ir elementais: 

Sensorinė integracija

Sensorinė integracija – tai procesas, kuris leidžia mūsų organizmui suvokti, apdoroti ir reaguoti į informaciją iš įvairių jutimo sistemų, tokių kaip: rega, klausa, lytėjimas ar kvapas. Svarbiausi sensorinės integracijos aspektai apima: 

Ergoterapiauto nauda

VŠĮ „Augu pozityviai“ ergoterapeutai įvertina paciento savarankiškumą visose veiklos srityse, nustato, kokios pagalbos jam labiausiai reikia, parengia specialiai jam pritaikytas programas, pratimus ir veiklas. Per žaidimą, piešimą, rašymą, karpymą, lipdymą ir kitas veiklas vaikai greičiau išmoksta save apsitarnauti be pagalbos ir tampa savarankiškesni kasdieninėje veikloje.

Mūsų ergoterapeutai padeda  vaikams, turintiems įvairių raidos sutrikimų, autizmo spektro sutrikimą, dauno sindromą, aktyvumo ir dėmesio koncentracijos sutrikimą ir kt. Negana to, ergoterapeutai ne tik lavina bei gerina kasdienius vaiko įgūdžius, bet gali padėti pritaikyti namų aplinką taip, kad jis lengviau ir greičiau tobulėtų, taip pat parenka kompensacines priemones, kad pacientas galėtų tam tikrus veiksmus atlikti savarankiškai. Specialių programų, priemonių ir nuolatinės specialistų priežiūros pagalba vaikas lengviau integruojasi ir socializuojasi visuomenėje.

Konsultacija dėl sutrikusios funkcijos valdymo

Sutrikusios funkcijos įvertinimas ir gydomojo plano sudarymas

Skausmo valdymo apmokymai

Kompensacinių organizmo galimybių pritaikymas funkcijai atlikti

Ergoterapijos tikslas – padėti pacientams susitvarkyti su kasdieniais iššūkiais, skatinti fizinio aktyvumo, sportinės veiklos atnaujinimą bei užtikrinti greitą grįžimą į darbą ar kitas veiklas.

Scroll to Top